אתרי צימרים מומלצים


צימרים סוף שבוע

אתרים מומלצים


פרסומת


ביטוח דירה


ישנם שלושה סוגים שונים של ביטוח דירה הנחלקים עפ"י היקף הכיסוי שהם מציעים. ישנו ביטוח תכולה, ישנו ביטוח מבנה וישנו ביטוח הכולל את שתי רמות הכיסוי הללו. יש לזכור כי אין חובה לבטח את הדירה באופן כוללני (משמע גם מבנה וגם תכולה) וניתן לרכוש כל אחד מחלקי הכיסוי האלה כפוליסה נפרדת.

להלן הסוגים השונים בפוליסות שצוינו לעיל:

  • ביטוח תכולה: ביטוח דירה הדן ברמת הכיסוי של תכולת הדירה. אחראי לכיסוי במקרים המפורטים בדפי הפוליסה והנוגעים לחפצים הקיימים בדירה והוגדרו מראש. תנאי הפוליסה אף ידונו בנסיבות בהם נגרם נזק לחפצים אלו: אם מנזקי אש, מגניבה, מפיצוץ וכו'. תקרת הכיסוי בביטוח תכולה נקבעת בהתאם להצהרת הלקוח או בהתאם להערכת שמאי רכוש מטעם החברה.
  • ביטוח מבנה: ביטוח דירה הנוגע לרמת הכיסוי של נזקים הנגרמים ברמת המבנה בלבד. באם רכשתם ביטוח מבנה אמורים להיות מפורטים תנאי הכיסוי בדפי הפוליסה. תנאי הכיסוי דנים בפירוט המקרים בהם תקפה הפוליסה שברשותכם. כיסויים נפוצים הם: נזקי צנרת, חלונות\מרפסות, נזקי אש, דוודי שמש וכו'. תקרת הכיסוי בביטוח מבנה נקבעת עפ"י רב בהתאם לגובה הסכום שהיה נדרש לגיוס באם היה צורך לבנות את הדירה מחדש. עפ"י רב יחושב הגובה בהתאם ל700$ עד 1000$ בממוצע עבור מ"ר.
  • ביטוח מבנה ותכולה: יכלול את שני רבדי הכיסוי המפורטים לעיל. זוהי פוליסה מהסוג הכוללני והיא תכלול כיסוי במקרים הן של נזק למבנה והן לתכולת הדירה עפ"י התנאים הקבועים בפוליסה.

ביטוח דירה בהשכרת דירה


הטעות הנפוצה המתרחשת כשאדם שוכר דירה היא נושא האחריות על הנכס. בעת חתימת חוזה של השכרת דירה לוקח השוכר על עצמו את האחריות למבנה בו הוא גר ולתקינותו בעת סיום החוזה. עניין זה חשוב להבהרת נושא ביטוח המבנה בעת השכרת דירה. בכדי ששני הצדדים, הן השוכר והן המשכיר, ישאו באחריות לתקינותו של המבנה יש לדאוג לנושא זה דרך רכישת פוליסת ביטוח דירה:

אפשרות אחת היא שהשוכר והמשכיר ירכשו ביחד פוליסת ביטוח מבנה שתכלול כיסוי במקרים של נזקי אש, צנרת או רעידות אדמה. במקרה זה ישלמו השוכר והמשכיר את הפרמייה יחד, ויסכימו מראש מי אחראי על דמי ההשתתפות העצמית במקרה של הפעלת הביטוח. נושא ההשתתפות העצמית צריך להיות מנוסח בחוזה השכירות.

אפשרות שניה היא שהשוכר ירכוש פוליסת ביטוח מבנה שתדון בנזקי אש, והמשכיר ירכוש אחת אחרת שתדון במקרי נזק של צנרת ורעידות אדמה.

ביטוח דירה

פרטים ליצירת קשר
* שם פרטי
* שם משפחה
* טלפון/נייד
  טלפון נוסף
* דוא"ל  ?
* אזור מגורים
  עיר מגורים
קודם
 
הבא

נקודות חשובות בקניה של ביטוח דירה


  • אם רכשתם פוליסה הדנה בשני חלקי הכיסוי הללו רצוי לעבוד עם חברת ביטוח אחת, כדי שבמקרה הצורך לא יתעוררו התנגשויות בין שתי חברות. בנוסף, אם תיאלצו להפעיל את שתי החברות במקביל תיאלצו לשלם השתתפות עצמית פעמיים (לכל חברה בנפרד).
  • במקרה של השכרת דירה יש לבדוק אם בעל הדירה רכש ביטוח דירה מסוג מבנה. אם אכן נרכש יש לדאוג כי שמכם יהיה כלול בו בכדי למנוע תביעת שיבוב ע"י החברה, שעשויה לטעון לרשלנות ע"י השוכר.
  • במידה ולא נרכש ע"י בעל הדירה חשוב לדאוג לביטוח הדירה לפחות הדן רק בנזקי אש ולביטוח צד ג'.

הבהרות לגבי שימוש באתר ותכניו: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.

כניסה  •  צור קשר  •  שיתוף פעולה  •   השוואת מחירי ביטוח רכב